JABLOFEST 2020

31.12.2020

... se uskutečnil v pátek 21. srpna 2020 v areálu koupaliště v Jablonném nad Orlicí za slunečného letního počasí, se skvělými kapelami, v báječné atmosféře vytvořené více než pětistostovkou účastníků. Jablofest 2020 jsme si užili na maximum. ;-) Prohlédněte si fotografie z Jablofestu 2020.

Na pódiu se představili...

LUCKY JOKE

Lucky Joke vznikl v roce 2015 jako 3-členný soubor hudebníků v Hrušové u Vysokého Mýta. Postupem času se soubor rozšířil na kvartet který získal svoje hlavní působiště v Litomyšli. Jedná se o autorskou instrumentální hudbu čerpající vlivy z různých odvětví a stylů hudby - jazz , rock, blues , pop, soul, funk , rhythm and blues. Muzika vyrůstá především z inspirace americkou černošskou hudbou.

Při živém hraní, která jsou těžištěm kapely, se chceme spojit s tokem energie od nás k lidem, a od lidí k nám, a tuto výměnu zacyklit. Rádi bychom napořád, ale druhý den se před dalším koncertem většinou v klubu uklízí.:)) Snažíme se jej pobavit, ale i roztancovat, a zavést do světa spontánního projevu svérázné vlastní hudby. V naší hudbě je velkou měrou zastoupená improvizace která z každého koncertu dělá jedinečný zážitek pro posluchače i pro nás.

Sestavu aktuálně tvoří : Lukáš Petráň (kytara), Jan Kasal (saxofon, příčná flétna), Jáchym Janypka (baskytara), Karel Saidl (bicí nástroje), Vojta Veselý (klávesové nástroje).

Vydaná CD: 2016 - Living Proof, 2018 - Paliva - Singl

bandzone: Lucky Joke

facebook: https://www.facebook.com/LuckyJokeKapela/

sinks

Přímočarost, špína a atmosféra zaplivaného klubu ve Velké Británii v osmdesátých letech. Brněnský tříčlenný noise-rockový projekt sinks vznikl ve druhé třetině roku 2019 a za cíl si klade tvořit minimalistickou, ale expresivní hudbu, brát vážně také lyrickou stránku věci a oprostit se od většiny hudebních klišé současné nezávislé scény. Vendula Pukyšová, Peter Štímel a Antonín Mika si nepotřebují na nic hrát, nekompromisním instrumentálem a s perfektním britským přízvukem vám to naservírují přesně tak, jak to je. Na kontě mají EP ''June'' o pěti skladbách vydané v září loňského roku a jeho elektronickou verzi ''July'', která vyšla v červnu 2020 pod hlavičkou berlínského labelu CRAZYSANE RECORDS. Momentálně kapela pracuje na debutovém LP, které vyjde pod výše zmíněným labelem. Za krátkou dobu své existence stihla kapela odehrát nespočet koncertů jak v Česku, tak v zahraničí a v Brně si vybudovat poměrně širokou fanouškovskou základnu. V současné době sinks pravidelně koncertují a věnují se tvorbě materiálu k nadcházejícímu albu. Jedna věc je jistá - ať jste či nejste podporovatelem hudby této kapely, o sinks ještě bude slyšet.

facebook: https://www.facebook.com/sinksbrunn/

bandcamp: sinks

SHATTER

Východočeský groove metal band, který má kořeny v Jablonném nad Orlicí, právě dokončuje novou desku. V playlistu představí kromě svých klasických věcí i pět nových songů z této připravované desky.

instagram: https://www.instagram.com/shatter_official/

facebook: https://www.facebook.com/shatterofficial1/

TRIBE-J

Tribe-J je instrumentální trio z Hradce Králové. I přes rozličné hudební chutě je spojila láska k improvizaci a netradičnímu pojetí rytmu, harmonie i melodie.

Hudební styl: Experimental-Rock/Jazz

facebook: https://www.facebook.com/tribej/

bandcamp: Tribe-J

video: https://www.youtube.com/watch?v=yiCzYuaBW6A

CITIZEN37

Citizen37 se po více než tříleté pauze vrací na scénu! Indie-rocková kapela z České Třebové se vyznačuje barevným kytarovým soundem s důrazem na melodiku, výraznými refrény a osobitým projevem zpěvačky.

facebook: https://www.facebook.com/Citizen37

PROGRES

Kapela Progres existuje i bez webu, fejsbůku a jiných vymožeností. Kapela Progres přijede a zahraje. Hity 80. let. A bude to pecka, říkali ti, co je už slyšeli. 

Kapela Progres přijela, zahrála, a byla to pecka! ;-)

DJ KOSTKA

Na poli taneční zábavy působí dj Kostka od roku 2008, kdy ho k tomu přivedl jeho starší bratr dj Murte. Ukázal mu tak taneční scénu i z druhé strany pultu. Poté se spojil se čtyřmi djs z cru Panda Unity, ve kterém působí dodnes. Jeho mixy se zpočátku pohybovaly v tvrdším tanečním stylu, a to dark drum and bass, postupem času si však oblíbil barvitý a živý funky house. Ze setů dj Kostky jde cítit zapálení pro tento styl taneční hudby a jeho koláže jsou tak velmi zábavné a energické. Po nocích roztancovává davy po celé České republice, nejvíce však ve svém rodném rajonu - Východních Čechách. Stal se rezidentem party Attention, jenž se koná v klubu Audio a k tomu pořádá své akce, které pojmenoval FRESH párty. Můžete si ho i poslechnout každý měsíc v pražském clubu Le Mirage.

facebook: DJ Kostka

youtube: DJ Kostka - sety


Vytvořte si webové stránky zdarma!