JABLOFEST 2021

14.09.2021

...se uskutečnil v pátek 20. srpna 2021 v areálu koupaliště v Jablonném nad Orlicí a přivítal cca 400 návštěvníků. První kapela svůj koncert odstartovala v 18 hodin. Prohlédněte si fotografie z Jablofestu 2021

Na Jablofestu 2021 zahráli...

dné

Ondřej Holý alias dné se na pražské klubové scéně pohybuje už delší dobu. Mimořádným úspěchem pro tohoto ambientního skladatele a hudebníka bylo album These Semi Feelings, They Are Everywhere. Zvoleno bylo albem roku 2016 v cenách Vinyla, Apollo a v žánrové kategorii "elektronická hudba" i Anděl. "Poslouchám, co se děje okolo mě, a když slyším nějaký vrznutí, pro který nějakým způsobem mám užití, tak ho vezmu, přetvořím ho a dám ho do písně. Nepoužívám žádný bicí samply, který se běžně používají, protože nevím, jak je použít, aby se mi líbily," říká Ondřej. (citováno z webu České televize)

dné na Youtube

dné na svém webu

dné na Facebooku

dné v Respektu

dné v České televizi

1 flfsoap

Urbanizovaný šohaj a brněnský Pražák! Živé bicí, nezaměnitelná kytara a velký podíl improvizace dává dohromady taneční sety, ktré nemají předem jasný konec. Všechna hudba vzniká teď a tady. Představili se v Londýně a na Springbreak festivalu v Poznani. Dravost, melancholie, loopy a syrový sound ukazuje temnou stranu živé elektroniky. Duo, které chce vyhnat z měst zápach electroswingu.

1flfsoap na Bandcampu

1flfsoap na Facebooku

InFlus

Tříčlenná post grungeová kapela InFlus s nádechem new wawe, sklonem k jammování a anglickými texty, ve snaze svrhnout všechny bohy a zbourat hranice mezi kapelou a publikem.
Složení: kytara, zpěv - Vojtěch Pretorius, basa, zpěv - Jakub Ševčík, bicí - Zdenda Kalous

InFlus na Youtube

InFlus na bandcampu

InFlus na Facebooku

prazdniny

...bedroom pop z Králova pole.

prazdniny na Youtube

prazdniny na Bandzone

PRINCE HARLOW

Počátky kapely Prince Harlow se datují až do roku 2012, kdy spolu začali hrát zakládající členové Adam Král (zpěv,kytara) a Pavel Hrdlička (kytara). Po několika nepříliš plodných letech a spolupráci s mnoha krátkodobými členy kapely si kluci k sobě přibrali Ondru Tomeše (baskytara) a Davida Černého (bicí) a v této sestavě fungují bezmála 2 roky.

Loni se Prince Harlow představili s energickými singly Head Held High a Anything, ve kterých není nouze o špinavý zvuk kytar a naefektované zpěvy. S takovým zvukem jim výrazně pomohl Vašek Dreiseitl ve studiu Bombjack v Hranicích na Moravě, kde kapela obě písně nahrála.

Když se loni v říjnu do Bombjacku vydali podruhé, bylo jasné, že nezůstane u dvou písní a vznikne něco většího. Kluci zrestaurovali dvě starší pecky, k tomu přidali tři další a deska je na světě! Jejich debutové EP Nine to Five, které vyšlo tento rok v květnu, balancuje na pomezí alternative a indie rocku, v písních můžeme slyšet inspirace od kapel jako Arctic Monkeys, The Black Keys nebo Foals. Kapela sází na chytlavé melancholické melodie a výrazné kytary.

Prince Harlow na Spotify

Prince Harlow na Youtube

Prince Harlow na Apple Music

Prince Harlow na Facebooku

Prince Harlow na Instagramu

APPLE JOY

Již v roce 2016 na podzim si baskytarista Josef Pípa Mlynář a kytarista Dalibor Dal Šťastný pro zábavu brnkali v garáži. Ještě v zimě toho roku se na zpěv přidala Veronika Gardelková, dnes Černohousová. Na jaře 2017 se stěhujeme do vlastní zkušebny v Jablonném nad Orlicí, hraje s námi několik bubeníků a přidává se na sólovou kytaru multiinstrumentalista Roman Zachara. Tehdy se potvrzuje, že nás nejvíce zajímá blues a blues rock. Hrajeme v podstatě jen převzaté věci s vlastním aranžmá. Směr je jasný a Veronika navrhuje název kapely na Apple Joy. Máme první dva nesmělé koncerty v Lanškrouně a Tatenicích. V roce 2018 Veronika oznamuje, že musí končit, čekají ji mateřské povinnosti. Zpěvu se chopí Roman s Daliborem a začínáme hrát i vlastní skladby. Na začátku roku 2019 je jasné, že je třeba definitivně dořešit bicí sekci a Roman jde za bubny. Přichází zkušený sólový kytarista Jirka Čepelka. Od jara začíná růst počet koncertů a sestava kapely si sedá. Roste počet vlastních skladeb a i v roce 2020 v době mezicovidové se daří odehrát několik venkovních událostí. V současnosti se snažíme zvětšit poměr buď zcela vlastních skladeb, nebo částečně převzatých (hudba nebo text, či kompletní přepracování rytmu s úpravou aranžmá a melodické linky).

...na obrázek a odkazy jsme u APPLE JOY nezapomněli. Nejsou. Takže na vlastní oči a uši až na Jablofestu. ;-)Informace účastníkům Jablofestu

S odkazem na platné mimořádné opatření vztahující se ke covidu pořadatel Jablofestu informuje, že návštěvník se musí při vstupu na akci pořadateli prokázat splněním podmínek (očkování/test/nemoc/test na místě) viz odkazy. Děkujeme, že u vstupu zamáváte patřičným papírem či zobrazíte patřičné potvrzení na displeji svého mobilu. Zjednodušíte a urychlíte tím odbavení u vstupu sobě i pořadatelům.

Vtipné poznámky jsou vítány, diskuze o pravidlech a opatřeních je zbytečná. Asi se shodneme na tom, že čas budeme radši věnovat poslechu koncertů a přátelskému klábosení u piva a guláše, u vína a libové pečeně nebo u kafe a vanilkou vonícího koláče. Děkujeme za pochopení.

Pravidla a doporučení pro festivaly

Mimořádné opatření vydané MZ ČR

Antigenní testování v Jablonném nad Orlicí (každý pracovní den od 13 do 14 hod., "na pojišťovnu", certifikát na požádání vystaví)


Vytvořte si webové stránky zdarma!