JABLOFEST 2023

23.08.2023

...se uskutečnil v pátek 18. srpna 2023 v areálu koupaliště v Jablonném nad Orlicí. Kromě hudby, tance a setkání nabídl i doprovodný program pro děti a festivalovou kavárnu. Fotky tradičně pořídila skvělá Lenka Pöselová.

Na pódiu Jablofestu 2023 se představili:

HASHBERRY

Kapela Hashberry o sobě na svém webu uvádí: Kapelu HASHBERRY jsme založili začátkem roku 2008. Hrajeme víceméně rockovou muziku, ve které můžete cítit prvky grunge, folku…..

Protože nemáme rádi škatulkování, tak možná stačí napsat, že děláme muziku hlavně pro naši vlastní zábavu a seberealizaci. Pokud Vás nějakým způsobem naše hudba zaujme, tak budeme rádi, když nám přijedete vyjádřit svoji podporu na nějaký z našich koncertů ...

...tedy 18. srpna 2023 na Jablofestu, dodávají pořadatelé. ;-)

Hashberry na bandzone

Hashberry na Facebooku

STEPPING SELFEATER

Kapela Stepping Selfeater byla založena léta Páně 2002, název vymyslel původní vokalista Honza Škarka ve zvláštním pohnutí mysli, a skutečný význam názvu odešel s jeho krátkým, leč plodným působením v bandu. Prvotním impulsem pro vznik byla potřeba věnovat se i jiným věcem než vysedávání po barech a lovení sexuchtivých protějšků.

Stepping Selfeater neboli Stepáči, je kapela která má zkušebnu v Letohradu. Jejich autorská muzika je mix různých stylů – croosover, ale nejvíce v muzice Stepáčů uslyšíte rock a občas metal.

Kapela si prošla několika personálními změnami. Ať už na pozici zpěváka, kde zpívá posledních pět let se svým velmi typickým, silným a nezaměnitelným hlasem Simča, tak od roku 2022 hraje nový basista Mario z polské Wroclawi.

Skákavé a houpací nadupané kytarové riffy Vás určitě nenechají na pochybách, že tato smečka za to umí pořadně vzít a užijete si jejich vystoupení tak jako Oni!!!

Stepping Selfeater na Facebooku

Stepping Selfeater na bandzone

Stepping Selfeater a jejich nové EP Synergie

NAPLNO BAND

...se představuje: Kapela Naplno Band, revival Petra Spáleného, působí v aktuálním složení od roku 2020. Spojuje nás láska k písním Petra Spáleného, jejichž autory jsou legendy české muziky, jako Petr Spálený, Zdeněk Rytíř, Pavel Vrba, Vladimír Poštulka, Michal Horáček, Josef Fousek.

Všechny v kapele nás oslovují a přitahují tyto nestárnoucí skladby, proto je hrajeme moc rádi a na našich koncertech je to znát. Hrajeme jak nejznámější hity (Hráč, Obyčejný muž, Až mě andělé, Kdybych já byl kovářem, Plakalo baby, Dítě štěstěny atd.), tak i písničky z pozdějšího období, které jsou svižnější a častěji přitahují posluchače k tanci a pohybu vůbec (Stáňa, 60.léta, Dáma při těle, Baby, Sen o New Orleans, Obyčejná žena atd.) Zpěvák naší kapely, Vašek EN, zpíval Petra Spáleného již před rokem 2020 a rozjel i projekty Naplno Bandu v jiném složení, nicméně úspěšná léta kapely přišla od roku 2020 s jejím současným složením (Roman Zachara - sólová kytara a zpěv; František Klamta - doprovodná kytara; Petr Kupsa - baskytara; Petr Marek - bicí). Skladby hrajeme možná o něco více rockově, než jak znějí v originále, ale z reakcí našich posluchačů a tanečníků, je to jen k jejich prospěchu.

Naplno Band - záznam z koncertu

Naplno Band na svém webu

Naplno Band na Facebooku

INV

INV je kapela z Jablonného nad Orlicí a okolí (Bystřec, Lanškroun). V roce 2014 vznikla jako vedlejší projekt vedlejšího projektu, který ale nakonec přetrval svoje předchůdce, kapely Mitosis a Invalidovna. Dodnes hraje vedle svých vlastních i některé písně obou těchto kapel. Vzhledem k tomu, že se jednalo o kapely žánrově velmi odlišné (máme rádi rock, folk, punk, metal, bluegrass..), jsou i skladby INV různorodé, od folkrocku až po výrazně tvrdší hudbu. Většina písní je vlastních. Základní sestava se dala dohromady v roce 2019. Kromě obvyklých nástrojů (bicí: A. Vašátková; baskytara: A. Přibyl; elektrická / akustická kytara (Š. Chládek, V. Hrdina) jsou k slyšení např. akordeon nebo housle (L. Souček, L. Šulcová). Od r. 2021 existuje i akustická verze kapely - ve stejném složení, ale s cajonem namísto bicích a omezenou spotřebou elektřiny.

INV na bandzone

INV na Facebooku

SHATTER

Východočeský groove metal band, který má kořeny v Jablonném nad Orlicí...

O kapele SHATTER netřeba psát, tu je nutno zažít na vlastní smysly. Příprava zde:

Shatter na svém webu

Shatter YouTube

Shatter na spotify

Shatter na instagramu

mezi patry klid

(hyperfolk trap)

Experimentálními beaty a folklorními samply oplývající duo "mezi patry klid" je relativně nová akvizice na české hudební scéně. Svoji hudbu doplňuje abstraktními obrazy textů, deklarované field recordingem, reflektující osobní život a místa, kde tvorba vzniká.

mezi patry klid na Facebooku

mezi patry klid na Instagramu

mezi patry klid na Bandcampu

mezi patry klid na Spotify

mezi patry klid - skladba Lojza Kotřábek

Vytvořte si webové stránky zdarma!