JABLOFEST 2019

01.01.2020

... se uskutečnil v pátek 16. srpna 2019 v areálu přírodního koupaliště v Jablonném nad Orlicí... 

Prohlédněte si fotogalerii z JABLOFESTu 2019


O kapelách...

MANON MEURT

Manon Meurt jsou Vojtěch Pejša (kytara, zpěv), Káťa Elznicová (zpěv, kytara), Jiří Bendl (bicí) a David Tichý (synthy a klavír). Jiskřivé písně tvořené měkkými a transcendentními vokály, hypnotickými basovými linkami, vyvíjejícími se bubny a reverzovanými kytarami jsou ochrannou známkou tohoto mladého kvarteta z České republiky.

Manon Meurt pochází z městečka Rakovník západně od Prahy. Inspirován britským hnutím shoegaze z počátku 90. let a kapely jako Ride, Lush nebo Slowdive jasně pomohly utvářet zvuk kapely. Tyto rychle rostoucí hvězdy shoegaze hrály vedle The Raveonettes, LSD a The Search for God a My Bloody Valentine.

V roce 2013 byla podpora My Bloody Valentine v Praze jedním z jejich prvních koncertů a od té doby kapela několikrát koncertovala po celé Evropě, z Ukrajiny do Velké Británie nebo z Dánska do Chorvatska. Zahráli festivaly v České a Slovenské republice jako Colours of Ostrava, Pohoda Festival, United Islands of Prague, Waves Bratislava, Beseda u bigbítu, stejně jako festivaly v zahraničí Banát v Rumunsku, Nürnberg.Pop a Brückenfestival v Německu, Pre-Monte Fest in Chorvatsko. Vystoupili také na výstavách Eurosonic Noorderslag, Reeperbahn Festival, Waves Vienna a MENT Ljubljana.

Dobře složené písně a schopnost kapely hrát vynikající živá vystoupení spolu tvoří dokonalý zápas. Manon Meurt je určitě kapela, která se bude dívat na nadcházející měsíce a roky. Dlouho očekávané nové album "MMXVIII" bylo vydáno 12. října 2018 na Minority Records .

web: manonmeurt.com

ETTE ENAKA

Pod názvem Ette Enaka, označujícím původně prý jihoamerický kmen, se skrývá nová brněnská indie kapela. Najdeme v ní Aleše z The Mood, Vítka (Rutka Laskier) a Miloše (Maniac Floor). Alešův rukopis je tu jasně rozpoznatelný. Kombinace devadesátkového rockin´ ema a dance-punku prošpikovaná postrockovými build-upy může evokovat například Les Savy Fav nebo Robocop Kraus. Osobitá melodika a songwriting, postpunkový tah na branku, emotivní a elegantně nafrázované vokály, strhující sbory - to vše a ještě víc jsou Ette Enaka.

Svojí schopností organicky kombinovat euforický indie rock s citem pro písničkářství s nefalšovanou energií pak zaujali nejenom v talentové soutěži Radia Wave Startér, ale i v 1Band2Play, kterou následně kapela vyhrála.

Bandcamp: https://etteenaka.bandcamp.com/

BIKKINYSHOP

Česká rock-crossoverová stálice z Berouna/Prahy působící na domácí hudební scéně téměř dvě dekády. Za dobu své existence se řadila stylově k post-hardcoru, nu-metalu či alternativnímu rocku až k dnešnímu crossover-core. Typickým prvkem jsou rytmicky moderní, jednoduché a úderné bicí, basa harmonicky doplňující podladěné kytarové riffy, střídání hrdelního řevu s čistým, melodickým zpěvem a temné elektro-samply. Kapela má na svém kontě tři LP a tři EP.

Sestava: Michal Prokš - bicí/samply, Martin Prokš - basa, Štěpán Korba - kytara, Tomáš Čeřovský - zpěv/řev

Diskografie: 2002 - The Last Trip - EP, 2005 - Life in the Circle - EP, 2006 - Land of the lost fishermen - LP, 2010 - Fight Club - singl, 2011 - How I Met Your Murder - EP, 2014 - King´s Court - LP, 2017 - Posh - LP

Videoklipy: Misfit, Burn this place, Fox in a mask, Left behind the wall, Seven days, In Flames

Bandzone: https://bandzone.cz/bikkinyshop

Facebook: https://www.facebook.com/bikkinyshop

Instagram: https://www.instagram.com/bikkinyshop

RE_ANIMATE

Rok 2011. Původním jménem kapela Ready Mate ve složení Krocan, Jáchym, Evžen a Gipsy. Rok 2015. Odchod Gipsyho a hledání východiska. Po několika pokusech s jinými bubeníky kapela končí zatlačena do koutku našich životů.

Rok 2018. Přichází Návštěvník. Po půlročním zkoušení s novým bubeníkem, kapela povstává z popela. Skládání střípků hudeb a hledání sebe sama. Kapela mění název na RE_ANIMATE.

RE_ANIMATE hledají svůj směr mezi rozbouřenými vlnami inspirace. Směs funk-popových groovů a post-rockových bridgů kombinují se synthovými aranžemi.

Kapela nově zrozená z popela letohradských fracků ,Ready Mate'. Reanimovaná verze.

Bandzone: https://bandzone.cz/readymate

ENDORFINS

Endorfins rozdávají svým posluchačům energii a dobrou náladu od roku 2016, kdy vstoupili na scénu se svěžím pojetím instrumentálních jazzových standardů. Dnes nabízí pestrý repertoár přejatých písní a skladeb soul-funkových legend (Tower Of Power, Earth Wind & Fire), popových stálic (Sting, Stevie Wonder, Phil Collins) i moderních jazzmanů (Chick Corea, Herbie Hancock, Gordon Goodwin).Tři vokální sólisty podporuje šlapající rytmika, vše koření pětičlenná dechová sekce. Zůstává svěží a energické provedení i výborná instrumentální sóla. Návštěva živých vystoupení se doporučuje! 

Vytvořte si webové stránky zdarma!