JABLOFEST 2015

08.06.2018

V pátek 21. srpna 2015 nám počasí přálo a s modrou oblohou nad hlavou jsme finišovali s přípravami 2. ročníku Jablofestu.... 

Již okolo půl čtvrté se začali scházet první návštěvníci, aby si od 16 hodin mohli poslechnout první kapelu - Docenty. Děti si mezitím pod vedením členek RC Jablíčko mohly vytvořit něco pěkného na památku. Připraveno bylo občerstvení v podobě lahodných nápojů, čerstvě upečených fornetek a chutného uzeného a klobás. Jablofestu 2015 se zúčastnilo 380 platících účastníků a vzhledem k tomu, že děti do 15 let a občané nad 60 let měli akci zdarma, odhadujeme celkový počet návštěvníků nad 500. Na festivalu si zahrály oblíbené kapely z Jablonného nad Orlicí - On The Roof a The Complication, hosté z Letohradu - Sekwenza, a hosté z České Třebové - Citizen37 a Nil. Z reakcí návštěvníků soudíme, že se akce vydařila, což je pro nás velkým povzbuzením do další činnosti. Jsme rádi, že byl naplněn hlavní cíl festivalu - uspořádat v Jablonném nad Orlicí kulturní akci a podpořit tím kapely místní a z okolí.

Rádi bychom poděkovali za spolupráci Městu Jablonné nad Orlicí, SDH Jablonné nad Orlicí za zapůjčení vybavení, Řeznictví u Krejsů za zajištění stánku s občerstvením, zástupkyním Českého červeného kříže, oblastního spolku Jablonné nad Orlicí, RC Jablíčko, Miloši Fišerovi za zapůjčení pódia a ozvučení festivalu, starostovi Obce Bystřec za zapůjčení vybavení, za propagační materiály firmě Flexcon, s.r.o. Mediálně nás podpořil Orlický deník a Rádio Černá Hora. Děkujeme všem, kteří jakkoliv přiložili ruku k dílu nebo nám jinak pomohli.

Fotografie z JABLOFESTu 2015 si můžete prohlédnout ve fotogalerii (autor Martin Křičenský)

Vytvořte si webové stránky zdarma!