JABLOFEST 2021

...se uskutečnil v pátek 20. srpna 2021 v areálu koupaliště v Jablonném nad Orlicí. První kapela svůj koncert odstartovala v 18 hodin. Vstupenky při vstupu do areálu, 100 Kč pro návštěvníky od 15 do 65 let, ostatní zdarma. Podmínky vstupu ve vztahu ke covidovým opatřením viz níže.

Na Jablofestu 2021 zahráli...

dné

Ondřej Holý alias dné se na pražské klubové scéně pohybuje už delší dobu. Mimořádným úspěchem pro tohoto ambientního skladatele a hudebníka bylo album These Semi Feelings, They Are Everywhere. Zvoleno bylo albem roku 2016 v cenách Vinyla, Apollo a v žánrové kategorii "elektronická hudba" i Anděl. "Poslouchám, co se děje okolo mě, a když slyším nějaký vrznutí, pro který nějakým způsobem mám užití, tak ho vezmu, přetvořím ho a dám ho do písně. Nepoužívám žádný bicí samply, který se běžně používají, protože nevím, jak je použít, aby se mi líbily," říká Ondřej.  (citováno z webu České televize) 

dné na Youtube

dné na svém webu

dné na Facebooku

dné v Respektu

dné v České televizi

1 flfsoap

Urbanizovaný šohaj a brněnský Pražák! Živé bicí, nezaměnitelná kytara a velký podíl improvizace dává dohromady taneční sety, ktré nemají předem jasný konec. Všechna hudba vzniká teď a tady. Představili se v Londýně a na Springbreak festivalu v Poznani. Dravost, melancholie, loopy a syrový sound ukazuje temnou stranu živé elektroniky. Duo, které chce vyhnat z měst zápach electroswingu.

1flfsoap na Bandcampu

1flfsoap na Facebooku

InFlus

Tříčlenná post grungeová kapela InFlus s nádechem new wawe, sklonem k jammování a anglickými texty, ve snaze svrhnout všechny bohy a zbourat hranice mezi kapelou a publikem.
Složení: kytara, zpěv - Vojtěch Pretorius, basa, zpěv - Jakub Ševčík, bicí - Zdenda Kalous

InFlus na Youtube

InFlus na bandcampu

InFlus na Facebooku

prazdniny

...bedroom pop z Králova pole.

prazdniny na Youtube

prazdniny na Bandzone

PRINCE HARLOW

Počátky kapely Prince Harlow se datují až do roku 2012, kdy spolu začali hrát zakládající členové Adam Král (zpěv,kytara) a Pavel Hrdlička (kytara). Po několika nepříliš plodných letech a spolupráci s mnoha krátkodobými členy kapely si kluci k sobě přibrali Ondru Tomeše (baskytara) a Davida Černého (bicí) a v této sestavě fungují bezmála 2 roky.

Loni se Prince Harlow představili s energickými singly Head Held High a Anything, ve kterých není nouze o špinavý zvuk kytar a naefektované zpěvy. S takovým zvukem jim výrazně pomohl Vašek Dreiseitl ve studiu Bombjack v Hranicích na Moravě, kde kapela obě písně nahrála.

Když se loni v říjnu do Bombjacku vydali podruhé, bylo jasné, že nezůstane u dvou písní a vznikne něco většího. Kluci zrestaurovali dvě starší pecky, k tomu přidali tři další a deska je na světě! Jejich debutové EP Nine to Five, které vyšlo tento rok v květnu, balancuje na pomezí alternative a indie rocku, v písních můžeme slyšet inspirace od kapel jako Arctic Monkeys, The Black Keys nebo Foals. Kapela sází na chytlavé melancholické melodie a výrazné kytary.

Prince Harlow na Spotify

Prince Harlow na Youtube

Prince Harlow na Apple Music

Prince Harlow na Facebooku 

Prince Harlow na Instagramu

APPLE JOY

Již v roce 2016 na podzim si baskytarista Josef Pípa Mlynář a kytarista Dalibor Dal Šťastný pro zábavu brnkali v garáži. Ještě v zimě toho roku se na zpěv přidala Veronika Gardelková, dnes Černohousová. Na jaře 2017 se stěhujeme do vlastní zkušebny v Jablonném nad Orlicí, hraje s námi několik bubeníků a přidává se na sólovou kytaru multiinstrumentalista Roman Zachara. Tehdy se potvrzuje, že nás nejvíce zajímá blues a blues rock. Hrajeme v podstatě jen převzaté věci s vlastním aranžmá. Směr je jasný a Veronika navrhuje název kapely na Apple Joy. Máme první dva nesmělé koncerty v Lanškrouně a Tatenicích. V roce 2018 Veronika oznamuje, že musí končit, čekají ji mateřské povinnosti. Zpěvu se chopí Roman s Daliborem a začínáme hrát i vlastní skladby. Na začátku roku 2019 je jasné, že je třeba definitivně dořešit bicí sekci a Roman jde za bubny. Přichází zkušený sólový kytarista Jirka Čepelka. Od jara začíná růst počet koncertů a sestava kapely si sedá. Roste počet vlastních skladeb a i v roce 2020 v době mezicovidové se daří odehrát několik venkovních událostí. V současnosti se snažíme zvětšit poměr buď zcela vlastních skladeb, nebo částečně převzatých (hudba nebo text, či kompletní přepracování rytmu s úpravou aranžmá a melodické linky). 

...na obrázek a odkazy jsme u APPLE JOY nezapomněli. Nejsou. Takže na vlastní oči a uši až na Jablofestu.  ;-)Informace účastníkům Jablofestu

S odkazem na platné mimořádné opatření vztahující se ke covidu pořadatel Jablofestu informuje, že návštěvník se musí při vstupu na akci pořadateli prokázat splněním podmínek (očkování/test/nemoc/test na místě) viz odkazy. Děkujeme, že u vstupu zamáváte patřičným papírem či zobrazíte patřičné potvrzení na displeji svého mobilu. Zjednodušíte a urychlíte tím odbavení  u vstupu sobě i pořadatelům. 

Vtipné poznámky jsou vítány, diskuze o pravidlech a opatřeních je zbytečná. Asi se shodneme na tom, že čas budeme radši věnovat poslechu koncertů a přátelskému klábosení u piva a guláše, u vína a libové pečeně nebo u kafe a vanilkou vonícího koláče. Děkujeme za pochopení.

Pravidla a doporučení pro festivaly

Mimořádné opatření vydané MZ ČR 

Antigenní testování v Jablonném nad Orlicí  (každý pracovní den od 13 do 14 hod., "na pojišťovnu", certifikát na požádání vystaví)