PLACES

12.06.2018

PLACES je pětičlenná ostravská kapela, která vznikla v roce 2010. Má na kontě 3 EP a jedno dlouhohrající album, nespočet koncertů po ČR a busking v berlínských ulicích. Kapela se v prvních letech existence hledala pomocí různých cest a přístupů, ale stále vycházela z kytarové hudby. Během let došlo na pár personálních změn, ale čtyři pětiny kapely jsou původní.

Debutová deska "Distant Edges" vyšla v dubnu 2016 pod labelem X Production. Vznikla pod producentským dohledem Tomáše Neuwertha (Umakart, Kittchen, Kafka band, Nierika, LU atd.). O mastering se postaral Steve Kitch z anglického Devonu (Anathema, Opeth, The Pinneaple Thief).

Na albu, na němž Places společně s Tomášem Neuwerthem pracovali v kopřivnickém studiu Animan už od poloviny roku 2014, je devět písní, jejichž společným tematickým jmenovatelem je lidské nitro, touha, bolest, odloučení a zmatek. Texty jsou často inspirovány příběhy a pocity skutečných lidí, hudba je v mnoha případech dílem okamžiku. Places se nebojí silných melodií, ale také se nikdy nesnažili zalíbit na první poslech. Za největší hudební vlivy kapela považuje rozličné kytarovky - od současných Foals či Daughter až ke klasikám jako jsou Pink Floyd nebo Mike Oldfield.

Singly 4AM a Insecure bodovaly jak ve Velké sedmě Radia 1, tak v soutěži Startér na Radiu Wave. Díky těmto skutečnostem dostali šanci zahrát na festivalech United Islands of Prague, Rock for People či Beseda u Bigbítu (2016). První ze zmíněných singlů se probojoval i do celoroční Top 50 CZ/SK skladeb Radia 1 a s klipem byl uveden i v pořadu Drive na Óčku. Album Distant Edges sklidilo veskrze pozitivní ohlasy a přišly další příležitosti zahrát na zajímavých místech, například na akci Soundz Czech - 24. narozeniny pražské Roxy, Ozvěny hudebních cen Vinyla, nebo Free Mondays v NoDu, kde předskakovali americkým alternativcům King Who.

V roce 2017 kapela pokračuje v koncertování, od klubů přes majálesy až na festivaly jako je Praha žije hudbou nebo Fingers Up!. Český hudební časopis Headliner v červencovém čísle Places zařadil mezi 50 největších nadějí české hudby. V létě se Places vrací do studia za Tomášem Neuwerthem a na podzim přichází s atmosferickým singlem Goodbye to Me (Traveller), k němuž kytarista kapely Jakub vytvořil osobité lyric video. Singl se opět dostává do rádií a povědomí o kapele se pomalu rozšiřuje. Places uzavřou spolupráci se Sound Czech - Connect (nově vzniklou kanceláří pro export českých interpretů do zahraničí) a podnikají výměnné koncerty s vídeňskými kapelami Tenta a Aramboa, jeden v Praze, druhý ve Vídni, kde sklízí úspěch.

Na konci roku 2017 přišla nabídka od agentury Fource.cz předskakovat v lednu 2018 britským indie hvězdám Wolf Alice v pražské Roxy. Koncert byl vyprodaný a Places se těšili pozitivnímu ohlasu.

Bandcamp: https://placesmusic.bandcamp.com/album/distant-edges

Facebook: https://www.facebook.com/placesmusic/